Game
Community
Leagues
Help
33 coaches online • Server time:
15:56
* * *
Did you know?
The most touchdowns in a
single match
is 23.
Log in
Recent Forum Topics
TSC Draft
4,000TV!
IBA Draft League
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7
Jester's cup of season 7. Chargers & Rage opt out, a pity, as it's the first time that cards are used...remember, 2 magic cards each on top of regular DLE2 inducements.
(
Show all rounds
)
Schedule
Vizeaya Vindicators (bakadon)
Filler
Vizeaya Vindicators (bakadon)
Carcassonne Dragons dle2
3
2
Vizeaya Vindicators (bakadon)
Almshoven Paladins
Almshoven Paladins
Lyonesse Island Hoppers
2
1
Carcassonne Dragons dle2
Filler
Moslac Mighty Buccaneers
Filler
Moslac Mighty Buccaneers
Almshoven Paladins
Almshoven Paladins
Filler
Parravon Pegasus Knights
Filler
Parravon Pegasus Knights
Britannian Golden Spears DLE2
2
1
Parravon Pegasus Knights
Lyonesse Island Hoppers
1
2
Britannian Golden Spears DLE2
Filler
Virgirac Vinters
Artois Raging Cats
Virgirac Vinters
Lyonesse Island Hoppers
Saint Lev Swashies
Lyonesse Island Hoppers
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens