Game
Community
Leagues
Help
69 coaches online • Server time:
16:35
* * *
Did you know?
The most touchdowns in a
single match
is 23.
Log in
Recent Forum Topics
Cindy Piewhistle
Blood Bowl 2024 Edit...
Fumbbl and Android
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Petite finale (
Show Schedule
)
Phases finales FBBL XIII (
Show Schedule
)
Winner:
Morbid Socks
FBBL SXIII Goupe A (
Show Schedule
)
Winner:
RMXI Les Guerriers de Grognack
FBBL SXIII Goupe B (
Show Schedule
)
Winner:
D.f.c.o
FBBL SXIII Goupe C (
Show Schedule
)
Winner:
- No Mor Color -
FBBL SXIII Goupe D (
Show Schedule
)
Winner:
[LC] Hell Fenn Nazguls
Petite finale FBBL XII (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL] Picole United
Petite finale RMXII (
Show Schedule
)
Winner:
R[M]ed Hot and Fire
Phase Finale RM XII (
Show Schedule
)
Winner:
Long et Beau Chemin
Phase Finale FBBL XII (
Show Schedule
)
Winner:
Faire rever la menagere
Ronde Mortelle XII (
Show Schedule
)
Winner:
Long et Beau Chemin
FBBL XII Groupe 1 (
Show Schedule
)
Winner:
Morbid Socks
FBBL XII Groupe 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Faire rever la menagere
FBBL XII Groupe 3 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL] Picole United
FBBL XII Groupe 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Stars des 80's
Phase Finale Ligue des Champions (
Show Schedule
)
Winner:
50 Nuances de Greynouille
Petite Finale RM SX (
Show Schedule
)
Winner:
Vicieusement Féminine ( RM )
Phase Finale RM SXI (
Show Schedule
)
Winner:
RMXI Les Guerriers de Grognack
Phase Finale FBBL SXI (
Show Schedule
)
Winner:
Faire rever la menagere
Ligue des Champions Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
50 Nuances de Greynouille
Ligue des Champions Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
[L]e VoyAze inattendu
Ronde Mortelle XI (
Show Schedule
)
Winner:
RMXI Les Guerriers de Grognack
SXI Elite 1 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL]Champignons d'europe
SXI Elite 2 (
Show Schedule
)
Winner:
RMVI Les Chasseurs de Selundar
SXI Elite 3 (
Show Schedule
)
Winner:
Lézards Tistes
SXI Elite 4 (
Show Schedule
)
Winner:
L) Krokoland
SXI Espoir 1 (
Show Schedule
)
Winner:
AOC Lanquedoc Rottens
SXI Espoir 2 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL] Lézards et la Manière
SXI Espoir 3 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBB] Noble Socks
Petite Finale FBBL X (
Show Schedule
)
Winner:
La String Académie
Petite Finale RM X (
Show Schedule
)
Winner:
Minions of Gothmog
Phase Finale RM SX (
Show Schedule
)
Winner:
Faire rever la menagere
Phase Finale FBBL SX (
Show Schedule
)
Winner:
RMVI Les Chasseurs de Selundar
Ronde Mortelle X (
Show Schedule
)
Winner:
Faire rever la menagere
SX Elite 1 (
Show Schedule
)
Winner:
Frunkenof Undertakers
SX Elite 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Dead Can't Fall
SX Elite 3
(
Show all rounds
)
Round 1
Les Sangs Sepultures Fixes
Barak-A-Frit
1
1
les arts nouveaux
La Compagnie de la Mandale
1
1
Halfight Club
Les Sans Gain
1
0
Ah fond le bas fonds
Nardic's IronFist
1
1
Round 2
les arts nouveaux
Les Sangs Sepultures Fixes
1
2
Les Sans Gain
Nardic's IronFist
0
2
La Compagnie de la Mandale
Barak-A-Frit
0
1
Halfight Club
Ah fond le bas fonds
1
0
Round 3
Les Sangs Sepultures Fixes
Nardic's IronFist
0
0
les arts nouveaux
Les Sans Gain
2
0
Ah fond le bas fonds
Barak-A-Frit
0
1
Halfight Club
La Compagnie de la Mandale
0
1
Round 4
Les Sangs Sepultures Fixes
Ah fond le bas fonds
1
2
La Compagnie de la Mandale
Les Sans Gain
0
2
Nardic's IronFist
Barak-A-Frit
1
2
Halfight Club
les arts nouveaux
1
2
Round 5
La Compagnie de la Mandale
Nardic's IronFist
Les Sans Gain
Barak-A-Frit
0
0
Halfight Club
Les Sangs Sepultures Fixes
1
1
les arts nouveaux
Ah fond le bas fonds
2
1
Round 6
les arts nouveaux
Barak-A-Frit
1
2
La Compagnie de la Mandale
Les Sangs Sepultures Fixes
1
1
Halfight Club
Nardic's IronFist
1
2
Les Sans Gain
Ah fond le bas fonds
1
1
Round 7
Les Sangs Sepultures Fixes
Les Sans Gain
1
0
Halfight Club
Barak-A-Frit
0
2
les arts nouveaux
Nardic's IronFist
1
1
La Compagnie de la Mandale
Ah fond le bas fonds
0
2
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Barak-A-Frit
_NoA_
1570k
Dwarf
7
5
2
0
9
3
6
21
8
13
2439
2.
[L]
les arts nouveaux
feufollet
1780k
Lizardmen
7
3
2
2
10
8
2
18
15
3
1838
3.
[L]
Les Sangs Sepultures Fixes
AZALNUBIZAR
1710k
Shambling Undead
7
2
4
1
7
6
1
20
17
3
1734
4.
[L]
Nardic's IronFist
Oklaoma
1630k
Norse
6
2
3
1
7
5
2
18
14
4
1632
5.
[L]
Ah fond le bas fonds
yannolegob
1250k
Underworld Denizens
7
2
2
3
7
7
0
15
22
-7
1529
6.
[L]
La Compagnie de la Mandale
Denoan44
1720k
Chaos Dwarf
6
1
2
3
3
7
-4
13
9
4
1523
7.
[L]
Halfight Club
LonGusBarbe
1210k
Halfling
7
2
1
4
5
8
-3
22
21
1
1432
8.
[L]
Les Sans Gain
Flambynouse
1030k
Vampire
7
1
2
4
3
7
-4
6
27
-21
1212
SX Elite 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Petits hommes forts
Sx Espoir 1 (
Show Schedule
)
Winner:
Lowdown Rats FC IV
SX Espoir 2 (
Show Schedule
)
Winner:
RMVI Les Chasseurs de Selundar
FBBL Ligue d'été (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL] Beigneuses estivales
Petite Finale FBBL IX (
Show Schedule
)
Winner:
[RM] Salissure Passion
Petite Finale RM IX (
Show Schedule
)
Winner:
Morg Dorcel et ses Jouets
Phase finale RM IX (
Show Schedule
)
Winner:
T_Total Recall
Phase finale FBBL IX (
Show Schedule
)
Winner:
Hotel Chaoslifornia
Phase finale LDC (
Show Schedule
)
Winner:
Moustache et Compagnie
Ligue des Champions Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Moustache et Compagnie
Ligue des Champions Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Dark Fallen Jokers
Ronde Mortelle IX (
Show Schedule
)
Winner:
Charisme et Peau verte
SIX Elite 1 (
Show Schedule
)
Winner:
Middle Earth Olympic
SIX Elite 2 (
Show Schedule
)
Winner:
[RM] Salissure Passion
SIX Elite 3 (
Show Schedule
)
Winner:
Les éternels du bourre-pif
SIX Elite 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Bloodbollywood Allstars
SIX Espoir 1 (
Show Schedule
)
Winner:
Les 3 coups du Dr Zoul
SIX Espoir 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Les Sangs Sepultures Fixes
SIX Espoir 3 (
Show Schedule
)
Winner:
Lézards Tistes
FBBL VIII Petite finale (
Show Schedule
)
Winner:
Le ping c'est cool
Ronde Mortelle Bronze (
Show Schedule
)
Winner:
Spartak Bolkon Troll
Play-off LDC (
Show Schedule
)
Winner:
50 Nuances de Greynouille
PO Ronde mortelle (
Show Schedule
)
Winner:
Squadra Alfa
Phase finale FBBL SVIII (
Show Schedule
)
Winner:
Haunted House Texans
LDC qualif (
Show Schedule
)
Winner:
Montauban Vipers
Ronde Mortelle VIII (
Show Schedule
)
Winner:
Squadra Alfa
SVIII Elite Gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Les burgondais en folie
SVIII Elite Gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
Le ping c'est cool
SVIII Elite Gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
Under cover
SVIII Elite Gp4 (
Show Schedule
)
Winner:
Clash of Gitans
SVIII Espoir Gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Les Chataignards
SVIII Espoir Gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
Ta Goule
SVIII Espoir Gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL VIII] Orange Flash
Petite finale RM VII (
Show Schedule
)
Winner:
Kaboul sister
Petite finale FBBL SVII (
Show Schedule
)
Winner:
Moustache et Compagnie
RM VII -Play offs (
Show Schedule
)
Winner:
Jumb'Ork Jets
Phase finale FBBL SVII (
Show Schedule
)
Winner:
50 Nuances de Greynouille
Ronde Mortelle VII (
Show Schedule
)
Winner:
Landoraniel
SVII Elite Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Charisme et Samba
SVII Elite Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Unicorns Lap Rainbows <3
SVII Elite Gp III (
Show Schedule
)
Winner:
Moustache et Compagnie
SVII Elite Gp IV (
Show Schedule
)
Winner:
More Mayorum Mortibum
SVII Espoir Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Orkydé
SVII Espoir Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Le come back des sales gosses
SVII Espoir Gp III (
Show Schedule
)
Winner:
Haunted House Texans
SVII Espoir Gp IV (
Show Schedule
)
Winner:
Les Flambys Retournés
Petite finale FBBL SVI (
Show Schedule
)
Winner:
[L]e VoyAze inattendu
Petite finale RM SVI (
Show Schedule
)
Winner:
Clash of Gitans
Phase finale RM SVI (
Show Schedule
)
Winner:
Wave of Fury
Phase finale FBBL SVI (
Show Schedule
)
Winner:
Burn us or walk
Ronde Mortelle SVI (
Show Schedule
)
Winner:
Wave of Fury
SVI Elite Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Burn us or walk
SVI Elite Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Eshin Kamikazes
SVI Elite Gp III (
Show Schedule
)
Winner:
[L]e VoyAze inattendu
SVI Elite Gp IV (
Show Schedule
)
Winner:
Grands Crus
SVI Espoir Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Walking Blood
SVI Espoir Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Hotel Chaoslifornia
SVI Espoir Gp III (
Show Schedule
)
Winner:
Skyamoussoukro
Petite finale FBBL SV (
Show Schedule
)
Winner:
Ligue des Crados Ordinaires
Petite finale RM SV (
Show Schedule
)
Winner:
Under cover
Coupe d'été (
Show Schedule
)
Winner:
Dead flat beers
Phase finale RM SV (
Show Schedule
)
Winner:
Arkonaines
Phase finale FBBL SV (
Show Schedule
)
Winner:
Menzoberazan
Ronde Mortelle sV (
Show Schedule
)
Winner:
Slam Dunk et Saut à la Perche
SV Elite gp 1 (
Show Schedule
)
Winner:
RATp
SV Elite gp 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Vas y François, c'est bon !
SV Elite gp 3 (
Show Schedule
)
Winner:
Grands Crus
SV Elite gp 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Montauban Vipers
SV Espoir gp 1 (
Show Schedule
)
Winner:
L'Excellence
SV Espoir gp 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Charisme et Samba
SV Espoir gp 3 (
Show Schedule
)
Winner:
Anti-Kingdom
SV Espoir gp 4 (
Show Schedule
)
Winner:
50 Nuances de Greynouille
Petite finale FBBL SIV (
Show Schedule
)
Winner:
Lord Borak et ses copains
Petite finale RM SIV (
Show Schedule
)
Winner:
Les Bourrus
Phase finale RM SIV (
Show Schedule
)
Winner:
RM4 Fusion
Phase finale FBBL S IV (
Show Schedule
)
Winner:
Vas y François, c'est bon !
SIV Ronde Mortelle (
Show Schedule
)
Winner:
RM4 Fusion
SIV Elite gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Petits Mais Gros
SIV Elite gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
Roller Dirty Girls
SIV Elite gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL]Au bon vieux temps
SIV Espoir gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Orcland Swindler
SIV Espoir gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
Vas y François, c'est bon !
SIV Espoir gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
Montauban Vipers
Phase finale RM SIII (
Show Schedule
)
Winner:
Ligue des Crados Ordinaires
Phase finale FBBL S III (
Show Schedule
)
Winner:
Croustigriffe
SIII Ronde Mortelle (
Show Schedule
)
Winner:
Ligue des Crados Ordinaires
SIII Espoir gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
Tombouctou Elephants
SIII Espoir gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
[FBBL]Au bon vieux temps
SIII Espoir gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Woodstock's
SIII Élite gp3 (
Show Schedule
)
Winner:
Croustigriffe
SIII Élite gp2 (
Show Schedule
)
Winner:
Bad Disney
SIII Élite gp1 (
Show Schedule
)
Winner:
Reptilian's Warriors
Phase finale Coupe (
Show Schedule
)
Winner:
Burgundies - Azes hunters
Phase finale FBBL S II (
Show Schedule
)
Winner:
Bombay Spirit
Coupe de la Ligue (
Show Schedule
)
Winner:
Toujours cuits
SII Espoir gp III (
Show Schedule
)
Winner:
Petits Mais Gros
SII Espoir gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Karasjok Kites
SII Espoir gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Aie Power
SII Elite gp III (
Show Schedule
)
Winner:
Bombay Spirit
SII Elite gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Burgundy revenge
SII Elite gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Lord Borak et ses copains
Phase finale FBBL S1 (
Show Schedule
)
Winner:
Swift but firm
S1 Espoir gp III (
Show Schedule
)
Winner:
rats d'ukraine
S1 Espoir gp II (
Show Schedule
)
Winner:
GalaxyGuardTeam
S1 Espoir gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Blood'n Fury
S1 Elite gp III (
Show Schedule
)
Winner:
walking dead company
S1 Elite gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Swift but firm
S1 Elite gp I (
Show Schedule
)
Winner:
Burgundy revenge
Phase finale FBBL Saison cardinale (
Show Schedule
)
Winner:
Dead flat beers
Saison Cardinale Gp V (
Show Schedule
)
Winner:
Undead Zone51
Saison cardinale Gp IV (
Show Schedule
)
Winner:
A.G.Rafeuses
Saison cardinale Gp III (
Show Schedule
)
Winner:
SousCortical Orcs
Saison cardinale Gp II (
Show Schedule
)
Winner:
Swift but firm
Saison cardinale Gp I (
Show Schedule
)
Winner:
L'hiver arrive