Game
Community
Leagues
Help
42 coaches online • Server time:
14:24
* * *
Did you know?
The most touchdowns in a
single match
is 23.
Log in
Recent Forum Topics
TSC Draft
4,000TV!
IBA Draft League
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a
(
Show all rounds
)
Round 1
Tharravil Goldsmiths
Skajadholm Argonauts v1
1
1
-Carcasson Dragon-
Hochpointe Raven (neubau)
0
2
Aquitaine Révs - Old
-Artois Chimpanzees-
2
1
Moslac Might
Nouveau Uesin Saints
1
1
Round 2
Tharravil Goldsmiths
-Carcasson Dragon-
Moslac Might
Aquitaine Révs - Old
1
1
Skajadholm Argonauts v1
Hochpointe Raven (neubau)
2
1
Nouveau Uesin Saints
-Artois Chimpanzees-
1
2
Round 3
Moslac Might
Skajadholm Argonauts v1
1
3
Aquitaine Révs - Old
Hochpointe Raven (neubau)
1
2
Tharravil Goldsmiths
Nouveau Uesin Saints
1
0
Carcassonne Dragons dle2
-Artois Chimpanzees-
1
1
Round 4
Carcassonne Dragons dle2
Aquitaine Révs - Old
0
1
Moslac Might
Tharravil Goldsmiths
1
0
-Artois Chimpanzees-
Hochpointe Raven (neubau)
0
2
Skajadholm Argonauts v1
Nouveau Uesin Saints
2
2
Round 5
Nouveau Uesin Saints
Hochpointe Raven (neubau)
Moslac Might
Carcassonne Dragons dle2
1
1
Tharravil Goldsmiths
Aquitaine Révs - Old
2
0
Skajadholm Argonauts v1
-Artois Chimpanzees-
2
1
Round 6
Skajadholm Argonauts v1
Carcassonne Dragons dle2
3
2
Tharravil Goldsmiths
Hochpointe Raven (neubau)
2
2
Moslac Might
-Artois Chimpanzees-
2
1
Nouveau Uesin Saints
Aquitaine Révs - Old
2
2
Round 7
Moslac Might
Hochpointe Raven (neubau)
1
2
Skajadholm Argonauts v1
Aquitaine Révs - Old
2
1
Tharravil Goldsmiths
-Artois Chimpanzees-
1
2
Carcassonne Dragons dle2
Nouveau Uesin Saints
3
0
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Hochpointe Raven (neubau)
neubau
1580k
Raven
6
4
1
1
11
6
5
28
11
17
0
2.
[L]
Skajadholm Argonauts v1
det
1420k
Rage
7
5
2
0
15
9
6
19
14
5
0
3.
[L]
Nouveau Uesin Saints
Lasgalen
1220k
Island Hoppers
6
0
3
3
6
11
-5
20
12
8
0
4.
[L]
Tharravil Goldsmiths
JackH
1410k
Chimpanzees
6
2
2
2
7
6
1
15
15
0
0
5.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
7
2
2
3
8
10
-2
15
16
-1
0
6.
[L]
Moslac Might
The_Demon
1660k
Argonauts
7
2
3
2
8
9
-1
17
22
-5
0
7.
[L]
-Artois Chimpanzees-
chimp2010
1510k
Thugs
7
2
1
4
8
11
-3
13
23
-10
0
8.
[L]
Carcassonne Dragons dle2
Arturidas
1270k
Dragons
6
1
2
3
7
8
-1
2
16
-14
0
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens