Game
Community
Leagues
Help
46 coaches online • Server time:
15:42
* * *
Did you know?
The most touchdowns in a
single match
is 23.
Log in
Recent Forum Topics
TSC Draft
4,000TV!
IBA Draft League
Southern Survivalists League
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
SSL 18 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Cereal Killahzzz
SSL 18 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Brain Drainers
SSL 18 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
[SSL]Þetta Reddast
Whipsundays S18 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Survivors
Paintree Rainforest S18 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rot
Red Mountains S18 (
Show Schedule
)
Winner:
death valley harbingers
SSL 17 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
SSL 17 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
SSL 17 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Red Dead Renegades
Whipsundays S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
Paintree Rainforest S17 (
Show Schedule
)
Winner:
An English Team At A World Cup
Blasted Plains S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
Red Mountains S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Chaotic Dentistry
SSL 16 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
SSL 16 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
SSL Muppets
SSL 16 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
Whipsundays S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
Paintree Rainforest S16 (
Show Schedule
)
Winner:
[SSL]Þetta Reddast
Blasted Plains S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rot
Red Mountains S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Brain Drainers
SSL 15 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight Oil Down Under
SSL 15 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
SSL 15 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Can I Speak To The Manager
SSL Paintree Rainforest S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight Oil Down Under
SSL Blasted Plains S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Survivors
SSL Red Mountains S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
SSL Finals Season 14 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Whipsundays S14 (
Show Schedule
)
Winner:
cereal killer's
SSL Paintree Rainforest S14 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Blasted Plains S14 (
Show Schedule
)
Winner:
NZ invaders claimed by Aussie
SSL Red Mountains S14 (
Show Schedule
)
Winner:
Tanuki Terrors
SSL Finals Season 13 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Whipsundays S13 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Paintree Rainforest S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rascals
SSL The Blasted Plains S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
SSL Red Mountains S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Itsy Bitsy Locals
SSL Finals Season 12 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
SSL Whipsundays S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Paintree Rainforest S12 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
SSL The Blasted Plains S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Coort-In-Guyz Council Cretins
SSL Red Mountains S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Finals Season 11 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Shrike
SSL Whipsundays S11 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Paintree Rainforest S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Shrike
SSL The Blasted Plains S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Wasteland Scaggers
SSL Red Mountains S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Lokomotiv Sodor
SSL Finals Season 10 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
SSL Whipsundays S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Paintree Rainforest S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
SSL The Blasted Plains S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Innsmouth Immortals
SSL Red Mountains S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Lokomotiv Sodor
SSL Finals Season 9 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Casualty Cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL The Blasted Plains S9 (
Show Schedule
)
Winner:
West Side Warp Talons
SSL Red Mountains S9 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Whipsundays S9 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Paintree Rainforest S9 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
The Blasted Plains S8 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Red Mountains S8 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
Whipsundays S8 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
Paintree Rainforest S8 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 7 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
The Blasted Plains S7 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Red Mountains S7 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
Whipsundays S7 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Rainforest S7 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
Casualty Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Clan Microdorf
SSL Finals Season 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
The Blasted Plains S6 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
Red Mountains S6 (
Show Schedule
)
Winner:
SSL Fling Police
Whipsundays S6 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Rainforest S6 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Special Tourney for Suttbutt and Semitence cos Jev (
Show Schedule
)
Winner:
Backpacker Murders
The Blasted Plains S5 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Red Mountains S5 (
Show Schedule
)
Winner:
NZ invaders claimed by Aussie
Whipsundays S5 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Paintree Rainforest S5 (
Show Schedule
)
Winner:
Carrion Crew
Casualty Cup II (
Show Schedule
)
Winner:
Sjoktraken Oilers
SSL Finals Season 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Waste Roamers
Red Mountains S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Whitsundays S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Forest S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Waste Roamers
Blasted Plains S4 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL vs NSL Casualty cup (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Finals Season 3 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Red Mountains S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
Whitsundays S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Forest S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Blasted Plains S3 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL vs NSL Casualty Cup
The Inaugural match pitting SSL vs NSL Champions.
(
Show all rounds
)
Schedule
Southern Sun Lizards
Filler
Southern Sun Lizards
Morkfjord Maniac Mermaids
2
0
Morkfjord Maniac Mermaids
Filler 2
SSL Finals Season 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Red Mountains S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Whipsundays S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Ripper City Sickle-Chuckers
Paintree Forest S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Blasted Plains S2 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Finals Season I (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Paintree Rainforest (
Show Schedule
)
Winner:
Tanuki Terrors
Whipsundays (
Show Schedule
)
Winner:
Mungomery's Toad
Red Mountains (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
The Blasted Plains (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour