Game
Community
Leagues
Help
51 coaches online • Server time:
16:45
* * *
Did you know?
The best scorer is
debog
with 491 touchdowns.
Log in
Recent Forum Topics
Finishing the 60 Gam...
TSC Draft
4,000TV!
Southern Survivalists League
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
SSL 18 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Cereal Killahzzz
SSL 18 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Brain Drainers
SSL 18 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
[SSL]Þetta Reddast
Whipsundays S18 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Survivors
Paintree Rainforest S18 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rot
Red Mountains S18 (
Show Schedule
)
Winner:
death valley harbingers
SSL 17 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
SSL 17 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
SSL 17 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Red Dead Renegades
Whipsundays S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
Paintree Rainforest S17 (
Show Schedule
)
Winner:
An English Team At A World Cup
Blasted Plains S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
Red Mountains S17 (
Show Schedule
)
Winner:
Chaotic Dentistry
SSL 16 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Order Of Merciless Sisters
SSL 16 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
SSL Muppets
SSL 16 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
Whipsundays S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
Paintree Rainforest S16 (
Show Schedule
)
Winner:
[SSL]Þetta Reddast
Blasted Plains S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rot
Red Mountains S16 (
Show Schedule
)
Winner:
Brain Drainers
SSL 15 - Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight Oil Down Under
SSL 15 - Middling Mug (
Show Schedule
)
Winner:
Surviving in Oz
SSL 15 - Bottom Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Can I Speak To The Manager
SSL Paintree Rainforest S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight Oil Down Under
SSL Blasted Plains S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Survivors
SSL Red Mountains S15 (
Show Schedule
)
Winner:
Sodden Survivalist Skaven
SSL Finals Season 14 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Whipsundays S14 (
Show Schedule
)
Winner:
cereal killer's
SSL Paintree Rainforest S14 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Blasted Plains S14 (
Show Schedule
)
Winner:
NZ invaders claimed by Aussie
SSL Red Mountains S14 (
Show Schedule
)
Winner:
Tanuki Terrors
SSL Finals Season 13 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Whipsundays S13 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Paintree Rainforest S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Redgum's Rascals
SSL The Blasted Plains S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
SSL Red Mountains S13 (
Show Schedule
)
Winner:
Itsy Bitsy Locals
SSL Finals Season 12 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
SSL Whipsundays S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Paintree Rainforest S12 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
SSL The Blasted Plains S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Coort-In-Guyz Council Cretins
SSL Red Mountains S12 (
Show Schedule
)
Winner:
Colomboskonia
SSL Finals Season 11 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Shrike
SSL Whipsundays S11 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Paintree Rainforest S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Shrike
SSL The Blasted Plains S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Wasteland Scaggers
SSL Red Mountains S11 (
Show Schedule
)
Winner:
Lokomotiv Sodor
SSL Finals Season 10 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
SSL Whipsundays S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Paintree Rainforest S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
SSL The Blasted Plains S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Innsmouth Immortals
SSL Red Mountains S10 (
Show Schedule
)
Winner:
Lokomotiv Sodor
SSL Finals Season 9 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Casualty Cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL The Blasted Plains S9 (
Show Schedule
)
Winner:
West Side Warp Talons
SSL Red Mountains S9 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
SSL Whipsundays S9 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Paintree Rainforest S9 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
The Blasted Plains S8 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Red Mountains S8 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
Whipsundays S8 (
Show Schedule
)
Winner:
World Renowned Sewer Divers
Paintree Rainforest S8 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 7 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
The Blasted Plains S7 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Red Mountains S7 (
Show Schedule
)
Winner:
We are Wawalag
Whipsundays S7 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Rainforest S7 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
Casualty Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Clan Microdorf
SSL Finals Season 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
The Blasted Plains S6 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
Red Mountains S6 (
Show Schedule
)
Winner:
SSL Fling Police
Whipsundays S6 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Rainforest S6 (
Show Schedule
)
Winner:
They Called It Survival
SSL Finals Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Special Tourney for Suttbutt and Semitence cos Jev (
Show Schedule
)
Winner:
Backpacker Murders
The Blasted Plains S5 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Red Mountains S5 (
Show Schedule
)
Winner:
NZ invaders claimed by Aussie
Whipsundays S5 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Paintree Rainforest S5 (
Show Schedule
)
Winner:
Carrion Crew
Casualty Cup II
Star players are allowed!
(
Show all rounds
)
Schedule
Waste Roamers
Filler 2
Waste Roamers
Sjoktraken Oilers
1
2
Sjoktraken Oilers
Filler
SSL Finals Season 4 (
Show Schedule
)
Winner:
Waste Roamers
Red Mountains S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Whitsundays S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Forest S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Waste Roamers
Blasted Plains S4 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL vs NSL Casualty cup (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Finals Season 3 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
Red Mountains S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Black Gulf Breakers
Whitsundays S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Jim Lahey Experience
Paintree Forest S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Blasted Plains S3 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL vs NSL Casualty Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
SSL Finals Season 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Red Mountains S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Whipsundays S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Ripper City Sickle-Chuckers
Paintree Forest S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Southern Sun Lizards
Blasted Plains S2 (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour
SSL Finals Season I (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
Paintree Rainforest (
Show Schedule
)
Winner:
Tanuki Terrors
Whipsundays (
Show Schedule
)
Winner:
Mungomery's Toad
Red Mountains (
Show Schedule
)
Winner:
Noisome Swarthy Woodsmen
The Blasted Plains (
Show Schedule
)
Winner:
ECB Ladies Ashes Tour