Game
Community
Leagues
Help
35 coaches online • Server time:
10:49
* * *
Did you know?
The number of matches played is 2984453.
Log in
Recent Forum Topics
FUMBBL HAIKU'S
Gnomes are trash
NBFL Season 32: The ...
OBBL
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
OBBL Hobgobla Khan Memorial High TW
(
Show all rounds
)
Round 1
Siegfriedhof Crusaders
Magritta Monsters
0
2
Brandenberry Bakers
Wolfstone Crusaders
1
0
D'Epee Devils
Kobrin Kites
1
2
Round 2
Siegfriedhof Crusaders
Brandenberry Bakers
1
0
Kobrin Kites
Wolfstone Crusaders
2
2
D'Epee Devils
Magritta Monsters
1
0
Round 3
Kobrin Kites
Brandenberry Bakers
1
2
Wolfstone Crusaders
Magritta Monsters
2
1
D'Epee Devils
Siegfriedhof Crusaders
2
1
Round 4
Kobrin Kites
Magritta Monsters
1
2
D'Epee Devils
Brandenberry Bakers
0
1
Siegfriedhof Crusaders
Wolfstone Crusaders
1
2
Round 5
Brandenberry Bakers
Magritta Monsters
0
3
D'Epee Devils
Wolfstone Crusaders
1
0
Siegfriedhof Crusaders
Kobrin Kites
4
3
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Magritta Monsters
T_Witch
2220k
Magritta Monsters
5
3
0
2
8
4
4
24
8
16
14
2.
[L]
D'Epee Devils
Matthueycamo
2350k
D'Epee Devils
5
3
0
2
5
4
1
18
10
8
13
3.
[L]
Brandenberry Bakers
bigf
2230k
Brandenberry Bakers
5
3
0
2
4
5
-1
14
16
-2
12
4.
[L]
Wolfstone Crusaders
KnutOlavaines
1670k
Wolfstone Crusaders
5
2
1
2
6
6
0
4
16
-12
12
5.
[L]
Siegfriedhof Crusaders
burnsy87
2220k
Siegfriedhof Crusaders
5
2
0
3
7
9
-2
13
19
-6
11
6.
[L]
Kobrin Kites
AdyBrooke
1790k
Kobrin Kites
5
1
1
3
9
11
-2
11
15
-4
7
OBBL Hobgobla Khan Memorial Low TW
(
Show all rounds
)
Round 1
Midnight City Marauders
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Praag Ballers
Southland Twilight Knights
1
4
Hasselhund Hounds
- Ostermark Bandits -
3
2
Round 2
Southland Twilight Knights
- Ostermark Bandits -
2
1
Midnight City Marauders
Hasselhund Hounds
3
1
Praag Ballers
Skaag Hills Lynch Mob
1
2
Round 3
Southland Twilight Knights
Hasselhund Hounds
3
1
Praag Ballers
Midnight City Marauders
2
3
- Ostermark Bandits -
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Round 4
Southland Twilight Knights
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Praag Ballers
Hasselhund Hounds
1
1
Midnight City Marauders
- Ostermark Bandits -
0
3
Round 5
Midnight City Marauders
Southland Twilight Knights
1
2
Praag Ballers
- Ostermark Bandits -
2
1
Hasselhund Hounds
Skaag Hills Lynch Mob
1
1
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Southland Twilight Knights
Thoriin
2140k
Southland Twilight Knights
5
5
0
0
14
5
9
7
11
-4
19
2.
[L]
Midnight City Marauders
Nextflux
1840k
Midnight City Marauders
5
3
0
2
10
9
1
15
14
1
11
3.
[L]
- Ostermark Bandits -
det
1930k
Ostermark Bandits
5
2
0
3
10
8
2
15
9
6
9
4.
[L]
Hasselhund Hounds
bujke
1970k
Hasselhund Hounds
5
1
2
2
7
10
-3
12
12
0
9
5.
[L]
Praag Ballers
Jopotzuki
1860k
Praag Ballers
5
1
1
3
7
11
-4
13
17
-4
6
6.
[L]
Skaag Hills Lynch Mob
sonrises
1630k
Skaag Hills Lynch Mob
5
1
1
3
6
11
-5
14
13
1
5
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Siegfriedhof Crusaders
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool C (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight City Marauders
OBBL Ulthuan Gold Ring Open Final (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL Ulthuan Gold Ring Open 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Ulthuan Gold Ring Open 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
Sarls Avalanche
OBBL Ulthuan Silver Ring Open Final (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Ulthuan Silver Ring Open 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL Ulthuan Silver Ring Open 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
OBBL Ulthuan Silver Ring Open (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Ulthuan Gold Ring Open (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vlad Von Carstein Championship game (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vlad Von Carstein 3rd position (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Vlad Von Carstein 5th position (
Show Schedule
)
Winner:
Mirka Mohawks
OBBL Vlad Von Carstein Blood Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Alice Von Carstein Invitational (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight City Marauders
OBBL The Old Ones 3rd position game (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL The Old Ones 7th position game (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL The Old Ones Championship Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
OBBL The Old Ones Consolation Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Manasa Bowl Championship game (
Show Schedule
)
Winner:
Hasselhund Hounds
OBBL Manasa Bowl 3rd game (
Show Schedule
)
Winner:
- Ostermark Bandits -
OBBL Manasa Bowl 5th position game (
Show Schedule
)
Winner:
-Middenheim Marauders-
OBBL Manasa Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vasuki Bracket Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Vasuki Bracket Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Altdorf College Series Grand Final (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Altdorf College Series Finals
(
Show all rounds
)
Schedule
PitchCleaner Filler
Nuln Firestorm
Nuln Firestorm
Hasselhund Hounds
1
2
Hasselhund Hounds
Filler2a
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
OBBL The Light College Series (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL The Bright College Series (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Swamp Bowl Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Swamp Bowl 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL Swamp Bowl 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
-Middenheim Marauders-
OBBL Swamp Bowl 7th place (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL Swamp Bowl 9th place (
Show Schedule
)
Winner:
Hasselhund Hounds
OBBL Swamp Bowl 11th place (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
OBBL Swamp Bowl 13th place (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Swamp Skimmers Memorial OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Shaback Bowl OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
King Settra Invitational Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
King Settra Invitational 3rd-4th (
Show Schedule
)
Winner:
Nachthafen Nighthorrors
King Settra Invitational 5th-6th (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
Nehekhara Open Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Nehekhara Open 3rd-4th (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
Nehekhara Open 5th-6th (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
Nehekhara Open 7th-8th (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Nehekhara Open: Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
Nehekhara Open: Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
King Settra Invitational: Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Nachthafen Nighthorrors
King Settra Invitational: Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
OBBL Bastion Stair Challange (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Brass Citadel PRO Open (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Langweise Barriers
OBBL Blood Keep Invitational (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Town Hall Tavern BB
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Kemperbad Smashers
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Middenheim Marauders [L]