Game
Community
Leagues
Help
41 coaches online • Server time:
16:02
* * *
Did you know?
The player with the strongest arm is
Cherrystone Hotpack
with 5758 yards passed.
Log in
Recent Forum Topics
Secret Stunty Cup IV
FUMBBL HAIKU'S
Gnomes are trash
OBBL
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
OBBL Hobgobla Khan Memorial High TW
(
Show all rounds
)
Round 1
Siegfriedhof Crusaders
Magritta Monsters
0
2
Brandenberry Bakers
Wolfstone Crusaders
1
0
D'Epee Devils
Kobrin Kites
1
2
Round 2
Siegfriedhof Crusaders
Brandenberry Bakers
1
0
Kobrin Kites
Wolfstone Crusaders
2
2
D'Epee Devils
Magritta Monsters
1
0
Round 3
Kobrin Kites
Brandenberry Bakers
1
2
Wolfstone Crusaders
Magritta Monsters
2
1
D'Epee Devils
Siegfriedhof Crusaders
2
1
Round 4
Kobrin Kites
Magritta Monsters
1
2
D'Epee Devils
Brandenberry Bakers
0
1
Siegfriedhof Crusaders
Wolfstone Crusaders
1
2
Round 5
Brandenberry Bakers
Magritta Monsters
0
3
D'Epee Devils
Wolfstone Crusaders
1
0
Siegfriedhof Crusaders
Kobrin Kites
4
3
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Magritta Monsters
T_Witch
2220k
Magritta Monsters
5
3
0
2
8
4
4
24
8
16
14
2.
[L]
D'Epee Devils
Matthueycamo
2350k
D'Epee Devils
5
3
0
2
5
4
1
18
10
8
13
3.
[L]
Brandenberry Bakers
bigf
2230k
Brandenberry Bakers
5
3
0
2
4
5
-1
14
16
-2
12
4.
[L]
Wolfstone Crusaders
KnutOlavaines
1670k
Wolfstone Crusaders
5
2
1
2
6
6
0
4
16
-12
12
5.
[L]
Siegfriedhof Crusaders
burnsy87
2220k
Siegfriedhof Crusaders
5
2
0
3
7
9
-2
13
19
-6
11
6.
[L]
Kobrin Kites
AdyBrooke
1790k
Kobrin Kites
5
1
1
3
9
11
-2
11
15
-4
7
OBBL Hobgobla Khan Memorial Low TW
(
Show all rounds
)
Round 1
Midnight City Marauders
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Praag Ballers
Southland Twilight Knights
1
4
Hasselhund Hounds
- Ostermark Bandits -
3
2
Round 2
Southland Twilight Knights
- Ostermark Bandits -
2
1
Midnight City Marauders
Hasselhund Hounds
3
1
Praag Ballers
Skaag Hills Lynch Mob
1
2
Round 3
Southland Twilight Knights
Hasselhund Hounds
3
1
Praag Ballers
Midnight City Marauders
2
3
- Ostermark Bandits -
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Round 4
Southland Twilight Knights
Skaag Hills Lynch Mob
3
1
Praag Ballers
Hasselhund Hounds
1
1
Midnight City Marauders
- Ostermark Bandits -
0
3
Round 5
Midnight City Marauders
Southland Twilight Knights
1
2
Praag Ballers
- Ostermark Bandits -
2
1
Hasselhund Hounds
Skaag Hills Lynch Mob
1
1
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Southland Twilight Knights
Thoriin
2140k
Southland Twilight Knights
5
5
0
0
14
5
9
7
11
-4
19
2.
[L]
Midnight City Marauders
Nextflux
1840k
Midnight City Marauders
5
3
0
2
10
9
1
15
14
1
11
3.
[L]
- Ostermark Bandits -
det
1930k
Ostermark Bandits
5
2
0
3
10
8
2
15
9
6
9
4.
[L]
Hasselhund Hounds
bujke
1970k
Hasselhund Hounds
5
1
2
2
7
10
-3
12
12
0
9
5.
[L]
Praag Ballers
Jopotzuki
1860k
Praag Ballers
5
1
1
3
7
11
-4
13
17
-4
6
6.
[L]
Skaag Hills Lynch Mob
sonrises
1630k
Skaag Hills Lynch Mob
5
1
1
3
6
11
-5
14
13
1
5
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Siegfriedhof Crusaders
OBBL Hobgobla Khan Memorial Pool C (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight City Marauders
OBBL Ulthuan Gold Ring Open Final (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL Ulthuan Gold Ring Open 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Ulthuan Gold Ring Open 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
Sarls Avalanche
OBBL Ulthuan Silver Ring Open Final (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Ulthuan Silver Ring Open 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL Ulthuan Silver Ring Open 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
OBBL Ulthuan Silver Ring Open (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Ulthuan Gold Ring Open (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vlad Von Carstein Championship game (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vlad Von Carstein 3rd position (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL Vlad Von Carstein 5th position (
Show Schedule
)
Winner:
Mirka Mohawks
OBBL Vlad Von Carstein Blood Bowl (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Alice Von Carstein Invitational (
Show Schedule
)
Winner:
Midnight City Marauders
OBBL The Old Ones 3rd position game (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
OBBL The Old Ones 7th position game (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL The Old Ones Championship Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
OBBL The Old Ones Consolation Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Manasa Bowl Championship game (
Show Schedule
)
Winner:
Hasselhund Hounds
OBBL Manasa Bowl 3rd game (
Show Schedule
)
Winner:
- Ostermark Bandits -
OBBL Manasa Bowl 5th position game (
Show Schedule
)
Winner:
-Middenheim Marauders-
OBBL Manasa Bracket (
Show Schedule
)
Winner:
D'Epee Devils
OBBL Vasuki Bracket Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Vasuki Bracket Pool A
Deadline Saturday 7th April 2275
(
Show all rounds
)
Round 1
Skaag Hills Lynch Mob
Brandenberry Bakers
3
2
-Wolfenburg Sailors-
Wolfstone Crusaders
2
0
Round 2
-Wolfenburg Sailors-
Brandenberry Bakers
2
1
Skaag Hills Lynch Mob
Wolfstone Crusaders
2
1
Round 3
Wolfstone Crusaders
Brandenberry Bakers
1
3
Skaag Hills Lynch Mob
-Wolfenburg Sailors-
1
1
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
-Wolfenburg Sailors-
Laskas
2070k
Wolfenburg Sailors
3
2
1
0
5
2
3
11
4
7
7
2.
[L]
Skaag Hills Lynch Mob
sonrises
1630k
Skaag Hills Lynch Mob
3
2
1
0
6
4
2
5
14
-9
7
3.
[L]
Brandenberry Bakers
bigf
2230k
Brandenberry Bakers
3
1
0
2
6
6
0
10
3
7
3
4.
[L]
Wolfstone Crusaders
KnutOlavaines
1670k
Wolfstone Crusaders
3
0
0
3
2
7
-5
3
8
-5
0
Altdorf College Series Grand Final (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Skaag Hills Lynch Mob
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Hasselhund Hounds
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
Altdorf College Series Finals (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
OBBL The Light College Series (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL The Bright College Series (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Swamp Bowl Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
OBBL Swamp Bowl 3rd place (
Show Schedule
)
Winner:
Praag Ballers
OBBL Swamp Bowl 5th place (
Show Schedule
)
Winner:
-Middenheim Marauders-
OBBL Swamp Bowl 7th place (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
OBBL Swamp Bowl 9th place (
Show Schedule
)
Winner:
Hasselhund Hounds
OBBL Swamp Bowl 11th place (
Show Schedule
)
Winner:
Kobrin Kites
OBBL Swamp Bowl 13th place (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Swamp Skimmers Memorial OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Shaback Bowl OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
King Settra Invitational Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
King Settra Invitational 3rd-4th (
Show Schedule
)
Winner:
Nachthafen Nighthorrors
King Settra Invitational 5th-6th (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
Nehekhara Open Championship Game (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Nehekhara Open 3rd-4th (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Paladins
Nehekhara Open 5th-6th (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
Nehekhara Open 7th-8th (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Nehekhara Open: Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Brandenberry Bakers
Nehekhara Open: Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
King Settra Invitational: Pool B (
Show Schedule
)
Winner:
Nachthafen Nighthorrors
King Settra Invitational: Pool A (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
OBBL Bastion Stair Challange (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
OBBL Brass Citadel PRO Open (
Show Schedule
)
Winner:
-Wolfenburg Sailors-
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Wolfstone Crusaders
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Magritta Monsters
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Nordland Twilight Knights
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Langweise Barriers
OBBL Blood Keep Invitational (
Show Schedule
)
Winner:
Montford Manglers
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Town Hall Tavern BB
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Kemperbad Smashers
Blood Keep Exhibition Games OBBL (
Show Schedule
)
Winner:
Middenheim Marauders [L]