Game
Community
Leagues
Help
28 coaches online • Server time:
02:12
* * *
Did you know?
263 games were played yesterday.
Log in
Recent Forum Topics
FUMBBL HAIKU'S
Exempt teams
Gnomes are trash
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4
(
Show all rounds
)
Round 1
Quenelles_Chargers
Lyonesse Mottes-and-Baileys
2
2
Bordeleaux Bulls
Aquitaine Révs - Old
2
1
- Carcassonne Dragons -
Skajadholm Argonauts v1
1
0
Montfort Battle Pilgrims
Brionne Admirals
0
2
Round 2
Bordeleaux Bulls
Montfort Battle Pilgrims
1
2
Lyonesse Mottes-and-Baileys
Skajadholm Argonauts v1
0
2
Aquitaine Révs - Old
Brionne Admirals
0
2
Quenelles_Chargers
- Carcassonne Dragons -
1
1
Round 3
Montfort Battle Pilgrims
Skajadholm Argonauts v1
0
1
- Carcassonne Dragons -
Brionne Admirals
1
2
Quenelles_Chargers
Aquitaine Révs - Old
2
1
Bordeleaux Bulls
Lyonesse Mottes-and-Baileys
1
2
Round 4
Quenelles_Chargers
Bordeleaux Bulls
2
2
Aquitaine Révs - Old
Lyonesse Mottes-and-Baileys
0
2
Montfort Battle Pilgrims
- Carcassonne Dragons -
1
2
Skajadholm Argonauts v1
Brionne Admirals
1
2
Round 5
Bordeleaux Bulls
- Carcassonne Dragons -
0
3
Quenelles_Chargers
Montfort Battle Pilgrims
1
1
Aquitaine Révs - Old
Skajadholm Argonauts v1
1
1
Lyonesse Mottes-and-Baileys
Brionne Admirals
1
1
Round 6
Bordeleaux Bulls
Brionne Admirals
Aquitaine Révs - Old
Montfort Battle Pilgrims
1
2
Quenelles_Chargers
Skajadholm Argonauts v1
1
1
Lyonesse Mottes-and-Baileys
- Carcassonne Dragons -
1
2
Round 7
Aquitaine Révs - Old
- Carcassonne Dragons -
1
1
Montfort Battle Pilgrims
Lyonesse Mottes-and-Baileys
2
0
Quenelles_Chargers
Brionne Admirals
0
2
Marguilles Minotaurs
Skajadholm Argonauts v1
1
2
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Brionne Admirals
misterlonestar
1470k
Admirals
6
5
1
0
11
3
8
15
5
10
0
2.
[L]
Lyonesse Mottes-and-Baileys
Zoebugs
1320k
Chimpanzees
7
2
2
3
8
10
-2
18
7
11
0
3.
[L]
Montfort Battle Pilgrims
kummo
1720k
Vindicators
7
3
1
3
8
8
0
13
7
6
0
4.
[L]
- Carcassonne Dragons -
Sharkrudi
1690k
Dragons
7
4
2
1
11
6
5
15
15
0
0
5.
[L]
Marguilles Minotaurs
Arcayn
1190k
Island Hoppers
6
1
1
4
7
12
-5
19
11
8
0
6.
[L]
Quenelles_Chargers
The_Murker
1250k
Chargers
7
1
5
1
9
10
-1
11
14
-3
0
7.
[L]
Skajadholm Argonauts v1
det
1420k
Rage
7
3
2
2
8
6
2
6
21
-15
0
8.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
7
0
2
5
5
12
-7
6
23
-17
0
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens