Game
Community
Leagues
Help
45 coaches online • Server time:
16:38
* * *
Did you know?
The best rusher is
debog
with 8789 rushing yards.
Log in
Recent Forum Topics
TSC Draft
4,000TV!
IBA Draft League
DLE2
Overview
Tournaments
Teams
More
Upcoming Matches
Tournaments
Jesters Cup Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
Play-Offs Season 8 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
S8 Part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Castle Gransette Thugs
Season 8 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Parravon Chimpanzees
Season 8 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
L'Anguille Shockers
Jester's cup 7 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
S7 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
DLE2: Season 7 part 2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Ravens DLE2
S7-A KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Virgirac Vinters
S7-A KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Artois Raging Cats
Jester's Cup 6 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
PlayOffs S6 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S6 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Rochefort Rage - DLE2
S6 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
~Brionne Buccaneers~
Jester's Cup 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
Play-Offs Season 5 (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLN v. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Hochpointe Raven (neubau)
KoLW v. KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
KoL Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
KoS Season 5a (
Show Schedule
)
Winner:
Carcassonne Dragons dle2
Jester's Cup S4 (
Show Schedule
)
Winner:
~~Bastonne Watchmen~~
S4 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Broekwater Brawlers
KoLW vs. KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
S4 KoLN v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Tharravil Goldsmiths
KoL Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Marguilles Minotaurs
KoS Conference S4 (
Show Schedule
)
Winner:
Last Léviathan of Mousillon v1
Jester's Cup S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Aquitaine Révs - Old
Season 3 Play-Offs (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
S3 KoLW v KoSS (
Show Schedule
)
Winner:
Skajadholm Argonauts v1
S3 KoLN v KoSE (
Show Schedule
)
Winner:
~Parravon Pinnacles~
KoS Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashies
KoL Conference S3 (
Show Schedule
)
Winner:
- Carcassonne Dragons -
Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
Jester's Cup S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Almshoven Paladins
KoS Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Hautmont Garrison DLE2
KoL Championship S2 (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-2 KoL W vs KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Bastonne Watchmen
DLE2 2-2 KoL N vs KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 2-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
-Artois Chimpanzees-
DLE2 2-1 KoL
(
Show all rounds
)
Round 1
Aquitaine Révs - Old
Drachenfels Invaders
1
1
Montfort Battle Pilgrims
Brionne Admirals
1
1
Bordeleaux Krakens
Quenelles_Chargers
1
2
Gisoreux Bisons
L'anguille Shockers
2
2
Round 2
Drachenfels Invaders
Brionne Admirals
2
3
Aquitaine Révs - Old
Montfort Battle Pilgrims
0
2
L'anguille Shockers
Quenelles_Chargers
4
1
Gisoreux Bisons
Bordeleaux Krakens
2
0
Round 3
Bordeleaux Krakens
Brionne Admirals
Montfort Battle Pilgrims
Quenelles_Chargers
2
2
Aquitaine Révs - Old
L'anguille Shockers
3
0
Gisoreux Bisons
Drachenfels Invaders
2
2
Round 4
Aquitaine Révs - Old
Gisoreux Bisons
2
0
L'anguille Shockers
Drachenfels Invaders
2
1
Brionne Admirals
Quenelles_Chargers
1
0
Bordeleaux Krakens
Montfort Battle Pilgrims
1
1
Round 5
L'anguille Shockers
Brionne Admirals
1
1
Aquitaine Révs - Old
Bordeleaux Krakens
0
1
Gisoreux Bisons
Montfort Battle Pilgrims
3
2
Drachenfels Invaders
Quenelles_Chargers
2
2
Round 6
L'anguille Shockers
Bordeleaux Krakens
2
3
Drachenfels Invaders
Montfort Battle Pilgrims
0
2
Aquitaine Révs - Old
Brionne Admirals
1
3
Gisoreux Bisons
Quenelles_Chargers
1
1
Round 7
Bordeleaux Krakens
Drachenfels Invaders
2
0
Aquitaine Révs - Old
Quenelles_Chargers
1
2
L'anguille Shockers
Montfort Battle Pilgrims
3
1
Gisoreux Bisons
Brionne Admirals
1
2
Tournament Members
Team
Coach
TV
Race
G
W
T
L
TD+
TD-
TDΔ
Cas+
Cas-
CasΔ
Score
1.
[L]
Brionne Admirals
misterlonestar
1470k
Admirals
6
4
2
0
11
6
5
14
11
3
14
2.
[L]
L'anguille Shockers
Arcayn
400k
Rage
7
3
2
2
14
12
2
12
13
-1
11
3.
[L]
Bordeleaux Krakens
neubau
330k
Chimpanzees
6
3
1
2
8
7
1
11
10
1
10
4.
[L]
Montfort Battle Pilgrims
kummo
1720k
Vindicators
7
2
3
2
11
10
1
14
9
5
9
5.
[L]
Quenelles_Chargers
The_Murker
1250k
Chargers
7
2
3
2
10
12
-2
12
11
1
9
6.
[L]
Gisoreux Bisons
Laskas
310k
Island Hoppers
7
2
3
2
11
11
0
15
17
-2
9
7.
[L]
Aquitaine Révs - Old
bigf
1460k
Révolutionnaires
7
2
1
4
8
9
-1
9
19
-10
7
8.
[L]
Drachenfels Invaders
ben_awesome
320k
Dragons
7
0
3
4
8
14
-6
15
12
3
3
DLE2 S1 Championship (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
Jester's Cup (
Show Schedule
)
Winner:
Montfort Battle Pilgrims
KoS Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Saint Lev Swashbucklers (f)
KoL Playoffs (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL W vs. KoS S (
Show Schedule
)
Winner:
Brionne Admirals
KoL N vs. KoS E (
Show Schedule
)
Winner:
Quenelles_Chargers
DLE2 1-1 KoS (
Show Schedule
)
Winner:
Mousillon Might (Oly)
DLE2 1-1 KoL (
Show Schedule
)
Winner:
Bordeleaux Krakens